Deklaracja dostępności Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Skarbowy w Nowej Soli zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Biuletyn Informacji Publicznej.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej. Zapewnienie dostępności niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego.
Zobacz: Ocena możliwości zapewnienia dostępności strony internetowej
Treści niedostępne
- Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń.
Wyłączenia
- 1. Pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł,
- 2. Są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
- 3. Opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
- 4. Posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji – np. pliki udostępniane są dla programistów i opisują schemat dokumentów,
- 5. Opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
- 6. Niektóre treści zostały opublikowane w serwisie z grafikami, które zawierają tekst, ponieważ treść na grafice była niezbędna do skutecznej komunikacji danego zagadnienia,
- 7. Niektóre treści zostały opublikowane w serwisie z wykresami w postaci graficznej, ale dołączono do nich pliki Excel lub Word zawierające dane w postaci alternatywnej,
- 8. Niektóre filmy zamieszczone w serwisie mogą również nie posiadać napisów czy innych wymaganych elementów, z uwagi na fakt, że zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
- 9. Mogą zdarzyć się sporadyczne sytuacje, w których zdjęcia, grafiki nie mają opisów alternatywnych,
- 10. Niektóre elementy serwisu posiadają zbyt niski kontrast,
- 11. Po zmniejszeniu zawartości strony, strona nie mieści się w całości w oknie przeglądarki; istnieje konieczność przewijania w poziomie i poziomie,
- 12. Brak możliwości zmiany odstępu między wierszami, akapitami, słowami i literami,
- 13. Zdarzają się elementy strony, po których poruszanie się klawiaturą jest utrudnione,
- 14. Występują błędy parsowania.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia:
- Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Pobierz Raport z wynikami przeglądu dostępności.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Agnieszka Hojan - Wieloosobowe Stanowisko ds. Wsparcia.
- E-mail: agnieszka.hojan@mf.gov.pl
- Telefon: 660554504
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
- wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
- wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
- wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze
- Adres: ul. Gen. Władysława Sikorskiego 2 65-454 Zielona Góra
- E-mail: ias.zielonagora@mf.gov.pl
- Telefon: 660557001
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
1. Urząd Skarbowy w Nowej Soli jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się. Budynek usytuowany jest przy rondzie " Rondo Gedi ", otoczony jest ulicami Kościuszki , Staszica. Do urzędu można dojechać samodzielnie lub śrdkami komunikacji publicznej-w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe. Łatwy dojazd możliwy jest autobusem-przystanki: Kościuszki ZUS, Kościuszki SP6, Staszica " GEDIA", Staszica Urząd Skarbowy. Najłatwiej dotrzeć do wejścia głównego budynku urzędu od strony ul. Staszica.
2. Przystanki usytuowane są w odległości od 50 do 100 metrów od budynku. Dojście z przystanków do urzędu jest utwardzone kostką i są wytyczone przejścia dla pieszych. Droga nie jest wyposażona w ścieżki naprawadzające dla niewidomych i słabosłyszących. Przy wejsciu głównym do budynku od strony ul Staszica znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych. Drzwi wejściowe do budynku przystosowane są do przejazdu wózka inwalidzkiego. Po wejściu do budynku na wprost znajduje się pomieszczenie ochrony. Można tam uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku i o dostępnych usługach wsparcia.
3. Po lewej stronie od wejścia głównego znajduje się winda umożliwiająca przemieszczanie się osobie niepełnosprawnej na salę obsługi, która znajduje się na 1 piętrze, a następnie porusznie się swobodne po budynku- korytarzemw lewo, gdzie znajdują się dwie kolejne windy prowadzące na wyższe piętra budynku. Korytarze są przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Toaleta na 1 piętrze na sali obsługi jest przystosowana do osób niepełnosprawnych poruszajjącychsię na wózkach. Na terenie budynku znajdują się również oznaczenia poszczególnych części budynku i informacje, które ułatwiają poruszenie się po nim i umożliwiają odnalezie poszukiwanego pomieszczenia.
Szczegółowe informacje dotyczące dostępności architektonicznej budynku Urzędu Skarbowego w Nowej Soli znajdują się w zakładce Załatwianie spraw / Dostępność / Deklaracja dostępności architektonicznej Urzędu Skarbowego w Nowej Soli-link otwiera okno w tym samym serwisie.
Informacje dodatkowe
Ułatwienia
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
1. Obsługa strony internetowej możliwa jest zarówno przy pomocy myszki jak i klawiatury.
2. Dostęp do poszczególnych sekcji na stronie internetowej możliwy jest poprzez naciskanie klawisza TAB (wybrane sekcje będą podświetlane /otoczone ramką), a wybór odpowiedniej opcji możliwy jest po naciśnięciu klawisz ENTER.
3. Na stronie internetowej można używać standardowych skrutów klawiaturowych przeglądarki.
4. Strona internetowa jest responsywna ( Responsive Web Desing ), to oznacza, że można ją przeglądać na ekranach urządzeń moblinych, takich jak telefony komórkowe i tablety.
Obsługa osób niesłyszacych i słabosłyszących.
1. W związku z ustawą o języku migowym i innych środkach wspierających komunikowanie się Urząd Skarbowowy w Nowej Soli rozszerzył w tym zakresie katalog usług, które umożliwiają osobom niesłyszącycm lub słabosłyszącym możliwość skontaktowania się z urzędem.
2. Na sali obsługi znajduje się stanowisko wyposażone w pętlę indukcyjną.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Skarboweogo w Nowej Soli Obsługa osób niesłyszących i niedosłyszących - link otwiera okno w tym samym serwisie.
Inne informacje i oświadczenia
1. Wszystkie filmy, które nie zawierają audiodeskrypcji mają deskrypcję (transkrypt) tekstowy.
2. Do budynku i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
3. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braillea ani oznaczeń kontrastowych lub druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Urząd Skarbowy w Nowej Soli dokłada wszelkich starań aby strona internetowa urzędu była dostepna dla jak największej grupy użytkowników bez względu na wiek, poziom sprawności,używaną technologię i oprogramowanie.
Jesteśmy świadomi tego, że dostępność jest procesem, nad którym pracujemy każdego dnia.